En offentlig men privat fest

En offentlig men privat fest

Följande information har idag skickats ut med aneldning av mitt födelsedagsfirande nästa fredag till pressen. Lika bra att förekomma alla eventuella spekulationer. Ett rykte föds ju så lätt….

 

Nästa fredag, den 3 april, fyller jag 40 år och kommer fira detta med en stor fest på Trelleborgen. Tycker att det är lika bra att förekomma eventuella spekulationer. Trots att jag är en offentlig person och väljer att fira i en lokal ägd av Trelleborgs kommun finansierar jag helt och hållet denna fest själv.

Festligheten har karaktären av öppet hus. Det evenemang som jag skapat på Facebook, Ulf40, kring detta signalerar att det lär komma vänner, bekanta och kollegor från när och fjärran. Alla är välkomna, så även ni från pressen om ni tycker det skulle vara intressant. Jag slår upp portarna kl 12 och det öppna huset håller på till kl 17.

Även om jag utgår från att det kommer vara strålande solsken hela dagen hålls festligheterna inomhus, på Vikingamuseet på Trelleborgen.

 Varmt välkomna 🙂

 

En reaktion på ”En offentlig men privat fest

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s